Co to jest obracarka roli?

Obracarki roli to ogólna nazwa na mobilne wózki służące obracaniu, manipulowaniu, przekręcaniu, przewracaniu a także transporcie roli. Rolka , która czasami nazywana jest tez bobiną, z reguły jest rolą papieru lub folii, ale często także z materiału typu włóknina ub laminat w zwojach rolkowych. Wózki manipulacyjne rolek mogą posiadać trakcję ręczną a pozostałe ruchy wózka hydraulicznie poprzez odpowiednie dźwignie lub przyciski. To są z reguły manipulatory do obracania lub transportowania rolek o niewielkiej wadze rolki - do 250kg. Przy cięższych rolkach czy bobinach (powyżej 250 kg) należy już używać manipulatorów do roli, które są w pełni elektryczne. Takie wózki manipulacyjne mają wbudowany akumulator (najczęściej żelowy), który umożliwia pracę taką obracarką przez jedną zmianę roboczą (ok. 8 godzin). W momencie gdy manipulator się rozładuje należy go podpiąć do gniazdka sieciowego i naładować.

Poznaj zalety obracarek do roli.

Jak inaczej nazywane są obracarki?

Obracarki roli mogą mieć zatem różne nazewnictwa typu: manipulatory rolek, obracarki roli, przewracarki roli, obracarki czy manipulatory bobin, wózki do roli, odwracarki roli. Jednym z najczęstszych przykładów wykorzystania obracarek roli to podjęcie bobiny z palety transportowej i przenoszenie rolki w odpowiedniej pozycji (z reguły w poziomie) do np. maszyny drukującej lub pakującej.

Obracarka roli z trzpieniem

Obracarki roli mogą podejmować bobinę poprzez trzpień rozprężny wsuwany w gilzę rolki (np. obracarka Toppy Aspo) lub poprzez zaciśnięcie chwytaka na zewnętrznej powierzchni rolki (np. obracarka Toppy Web). Zakres ciężarów obsługiwanych rolek: od 50kg do nawet 2500kg.

Jak wybrać właściwą obracarkę roli?

Aby dobrać odpowiednią obracarkę roli należy znać podstawowe parametry rolki, bobiny lub roli materiałowej: średnicę rolki, szerokość nawoju rolki oraz ciężar rolki. Poza tym: jakie operacje chcemy wykonywać wózkiem maipulacyjnym? Warto zapoznać się także z zaletami obracarek. Czy zdejmowanie rolki, która jest ustawiona pionowo (na średnicy rolki) z palety i obrócenie jej o 90 stopni i wstawienie do maszyny? A może odwrotnie: zdjęcie z maszyny rolki ułozonej w poziomie i postawienie jej na średnicy na paletę. Aby dobrać odpowiedni manipulator roli należy też wiedzieć na jaką wysokość trzeba podnosić rolkę? Czy tylko wstawić na paletę lub do maszyny czy tez może piętrować rolki i układać je na regale lub jedna na drugiej? A może nie trzeba wcale obracać rolki a jedynie przetransportować w pozycji pionowej lub poziomej?

Szeroki wybór manipulatorów roli w naszej ofercie

Firma Redux posiada wielu dostawców obracarek roli i dobiera manipulator roli pod konkretne potrzeby. Także nawet jak na naszej stronie nie znajdą Państwo odpowiedniej dla siebie propozycji manipulatora do rolek lub wózka do transportu rolek to nie znaczy to, że nie posiadamy takich wózków. Proszę do nas pisać lub dzwonić a wspólnie wybierzemy najlepszą obracarkę rolek.

Parametry techniczne obracarek roli

Nasze obracarki roli spełniają preferencje wymagających odbiorców.

Opisy poszczególnych obracarek roli poniżej: (należy kliknąć w odpowiednie poniższe zdjęcie obracarki rolek)