Obracarki roli z chwytakiem

Obracarka z chwytakiem do roli Toppy Web do 300kg

Obracarka z chwytakiem do roli Toppy Web do 300kg

Obracarka elektryczna do roli z chwytakiem Toppy WEB do 600 kg

Obracarka elektryczna do roli z chwytakiem Toppy WEB do 600 kg

Obracarka elektryczna do roli z chwytakiem CP do 700 kg

Obracarka elektryczna do roli z chwytakiem CP do 700 kg

Obracarka elektryczna do roli z chwytakiem Toppy WEB do 1000kg

Obracarka elektryczna do roli z chwytakiem Toppy WEB do 1000kg

Wózek widłowy z chwytakiem do bel – charakterystyka konstrukcji

Obracarka roli nazywana bywa również wózkiem z chwytakiem do bel. Maszyny te służą do przenoszenia ładunków oraz ustawiania ich w taki sposób, aby możliwe było wykonanie określonych czynności w zakładzie produkcyjnym. Obracarki najczęściej pomocne są przy pracy z rolkami, które mają dużą masę, wymiary oraz kształt. Chwytak obrotowy do bel papieru pozwala ustawić przenoszone przedmioty pod określonym kątem w wybranej płaszczyźnie. Dlatego sprawdzi się na różnych liniach produkcyjnych oraz jako sprzęt pomocniczy w obsłudze innych maszyn czy procesów.

Zastosowanie chwytaków obrotowych do bel papieru

Obracarki roli przeznaczone są do transportu bliskiego. Wpływają bezpośrednio na wydajność, sprawność oraz bezpieczeństwo pracy w zakładach produkcyjnych. Chwytak obrotowy rol papieru zapewnia szerokie spektrum chwytania ładunków, co dodatkowo zwiększa zakres jego zastosowań. Konstrukcja pozwala bowiem na transportowanie materiałów, które ważą nawet kilkaset kilogramów. Wózek widłowy z chwytakiem do bel wykorzystuje się w zakładach drukarskich, gdzie konieczny jest montaż rolek papieru na maszynie drukującej. Ponadto obracarki wyposażone są w różne rodzaje chwytaków, które dostosowuje się do specyfiki konkretnego zastosowania.

Niezawodne chwytaki do rol papieru

Przedstawione urządzenia są powszechnie stosowane w przemyśle papierniczym. Chwytak do rol papieru sprawdzi się bowiem do transportu bel niezależnie od ich średnicy, wagi i rodzaju papieru. Używając tego sprzętu, można zwiększyć produktywność w przenoszeniu zbelowanych materiałów na magazynie. Dzięki szerokim możliwościom konfiguracji, chwytak obrotowy stanowi doskonałe urządzenie przydatne w różnych gałęziach przemysłu, a nawet znajduje zastosowanie w przetwórstwie i recyklingu. Dostępnych jest kilka modeli chwytaków dostosowanych do konkretnych potrzeb użytkowników, dzięki czemu sprzęt ten nadaje się do wielu typów maszyn.

Rodzaje chwytaków do papieru

W naszej ofercie stawiamy na modele o różnorodnej budowie pozwalające na transport towaru o dużej masie – od 300 do 1000 kg. Chwytak do papieru występuje w wielu konfiguracjach, uwzględniając rodzaj i kształt przewożonych materiałów. Dzięki temu może transportować je w pionie lub poziomie. Wśród dostępnych maszyn znajduje się m.in.:

  • chwytak obrotowy – stosowany do przewożenia bel, które można dzięki niemu swobodnie obracać,
  • chwytak do rol papieru – w wersji z trakcją elektryczną pozwalającą na łatwą kontrolę siły nacisku wywieraną na transportowany towar.

Oferowane obracarki z chwytakiem mają zróżnicowane parametry, jednak wszystkie typy maszyn znajdują zastosowanie m.in. w branży papierniczej.