Obracarki palet mobilne

Zmieniarka palet Side Mover

Zmieniarka palet Side Mover

Obracarka Toppy Pharma Advance

Obracarka Toppy Pharma Advance

Obracarka Toppy Ph Advance WB

Obracarka Toppy Ph Advance WB

Obracarka Maxi Toppy Ph Advance

Obracarka Maxi Toppy Ph Advance

Obracarka Maxi Toppy Ph Adv WB

Obracarka Maxi Toppy Ph Adv WB

Obracarka Maxi Toppy Ph Plus

Obracarka Maxi Toppy Ph Plus

Obracarka Maxi Toppy Ph PlusWB

Obracarka Maxi Toppy Ph PlusWB

Obracarka Toppy Ph Dual Press

Obracarka Toppy Ph Dual Press

Obracarka Maxi Toppy Dual Press

Obracarka Maxi Toppy Dual Press

Obracarka Toppy Side Press WB 1400

Obracarka Toppy Side Press WB 1400

Obracarka Side Press Euro 1400

Obracarka Side Press Euro 1400

Obracarka Toppy Side Press WB 300

Obracarka Toppy Side Press WB 300

Obracarka Side Press Europalet 300

Obracarka Side Press Europalet 300


Przeznaczenie elektrycznych wózków paletowych

Mobilne obracarki, inaczej nazywane zmieniarkami są elektrycznymi wózkami paletowymi sterowanymi z pozycji pieszego poprzez trakcję kontrolowaną za pomocą sterownicy. Obsługę obracarki wykonuje się z panelu sterującego, który znajduje się w łatwo dostępnym dla operatora miejscu. Tak samo, jak w przypadku stacjonarnych obracarek/zmieniarek – mobilny wózek do transportu palet również może służyć do: wymiany palet spod towaru, obracania palet wraz z towarem czy przepychania towaru z palety na paletę. Przyda się także do bocznego zaciskania towaru w zmieniarce oraz unoszenia ładunku nad paletę. Mobilny wózek paletowy z podnośnikiem znajduje zastosowanie też do obracania towaru w celach innych niż wymiana palety, a mianowicie: obrót stosu papieru i kartonu oraz obrót płyt drewnianych lub innych elementów płytopodobnych.

Wydajne wózki paletowe masztowe

Obracarki do palet to niewielkie sprzęty, które zachowują dużą moc podczas pracy. Wózek paletowy masztowy bez problemu przewozi towar po magazynie i umieszcza go na wysokich regałach. Dzięki nim można unieść ładunek nawet na kilka metrów. Wózek paletowy elektryczny z masztem sprawdzi się do magazynu o niedużej powierzchni, ale intensywnej rotacji asortymentu. Mobilna obracarka jest zwrotna, a ponadto wyróżniają ją solidne osiągi, zarówno w przypadku prędkości, jak i możliwości udźwigu.

Trzy główne kategorie obracarek paletowych:

  • wózki służące wymianie palet, które mają za zadanie wyłącznie obrócić paletę – obracarki, zmieniarki, wymieniarki palet, inwertery (stacjonarne/elektryczne wózki),
  • obracarki roli/papieru/folii/jumbo stacjonarne bądź mobilne – wózki, które mają za zadanie obracać rolki papierowe lub foliowe, nazywane inaczej mobilną obracarką roli, wózkiem do roli, elektrycznym wózkiem do obracania roli, wózkiem do transportu roli,
  • wózki, które tylko obracają paletę, czyli stacjonarne albo mobilne obracarki stosu papieru/kartonu – wózek do podnoszenia palet służy samemu obróceniu stosu, a nie wymianie palety.

Obracarki palet – mobilne wózki służące wymianie palet oraz obracaniu roli i stosu

Prezentowane obracarki służą do wymiany palet w magazynach lub na halach produkcyjnych. W zależności od budowy oraz potrzeb klienta oferujemy wózek do przewozu palet stacjonarny lub mobilny przystosowany do transportu roli/stosu w konkretne miejsce. Dzięki obracarkom unika się ręcznego przemieszczania ciężkich towarów. Ponadto wózek do przewożenia palet zwiększa efektywność pracy, a także pozwala zaoszczędzić czas, przyczyniając się do szybkiej optymalizacji zakładu.

Zalety mobilnych obracarek / wymieniarek do palet:

  • niewielkie gabaryty wózka zmieniającego paletę / obracającego paletę,
  • możliwość łatwego przemieszczania się obracarki w strefy wymiany palet / obracania palet,
  • możliwość jednoczesnego transportowania palet z towarem po wymianie / obróceniu lub przed wymianą palety / przed obróceniem palety,
  • możliwość dopasowania się do istniejących warunków na hali / magazynie,
  • te mobilne obracarki / zmieniarki palet mają wbudowany prostownik do ładowania dlatego w momencie potrzeby naładowania akumulatora w wózku wystarczy podjechać do gniazdka sieci 230V i włożyć wtyczkę.
  • możliwość pracowania non stop dzięki zastosowaniu opcji dodatkowych akumulatorów umieszczonych na specjalnym wózku, które się wymienia i ładuje a nowe są umieszczane w obracarce.